Plecak szkolny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Tornister to niezbędny element szkolnej wyprawki. Żeby dobrze służył, musi być solidny, wykonany z grubej, mocnej tkaniny. Nie może nadmiernie obciążać kręgosłupa, żeby nie powodował wad postawy. Na co jeszcze zwrócić uwagę, przeglądając plecaki szkolne?

Jak wybrać plecak przyjazny kręgosłupowi?

W szkolnym plecaku uczeń nosi podręczniki, zeszyty, strój i obuwie na w-f, akcesoria na zajęcia plastyczne. To spory ciężar, a plecak musi jak najbardziej zmniejszyć obciążenie kręgosłupa. Dlatego ważne jest, by miał usztywniane, odpowiednio profilowane plecy, które zapobiegną wbijaniu się książek w plecy. Oprócz tego istotną kwestią są szelki – muszą być solidne, ale miękko wykończone, by nie ocierały. Plecak szkolny powinien być dopasowany do postury dziecka (zobacz: https://desportivo.pl/pl/c/Plecaki/69), najlepiej wybierać firmy, które specjalizują się w produkcji wysokiej jakości plecaków i toreb o ergonomicznych właściwościach.

Plecak szkolny, który cieszy oko – idealny dla ucznia

Wybierając tornister, trzeba pamiętać też o kwestiach wizualnych. Jeśli szkolna torba będzie się dziecku podobać, wpłynie pozytywnie na nastawienie do nauki i uczyni chodzenie do szkoły przyjemniejszym. Obecnie w sklepach dostępne są plecaki szkolne w szerokiej palecie barw i wzorów – w wersji z bohaterami bajek dla najmłodszych i z oryginalnymi, nowoczesnymi motywami dla nastolatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *